Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O hodowli


Nasza przygoda z królikami rozpoczęła się w 1993 r. Jako pierwsze pojawiły się króliki kalifornijskie oraz olbrzymy belgijskie szare. Niestety, z przyczyn niezależnych od nas, po 5 latach musieliśmy zlikwidować fermę. Nasze zamiłowanie do tych zwierzaków jednak nie wygasło. Gdy w 2001 roku pojawiła się znów możliwość hodowania królików, to nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Ponownie postawiliśmy na króliki kalifornijskie. Obecnie nasze stado oparte jest na królikach pochodzących z ferm zarodowych: Polski, Czech, Słowacji, Niemiec.

W połowie 2001 roku przywędrowała do nas pierwsza samiczka królika miniaturowego. Skoro była już samiczka, to należało zakupić samczyka. Udało nam się sprowadzić kilka miniaturek z Holandii oraz Niemiec. Pod koniec 2002 roku wprowadziliśmy jeszcze jedną rasę - nowozelandzką białą. Nasza ferma od samego początku istnienia została zgłoszona do Krajowego Związku Hodowców Królików i wówczas został nam nadany numer fermy 183-P (króliki kalifornijskie i nowozelandzkie białe) oraz 102-P (króliki miniaturowe), co umożliwiło wystawianie królików na różnych wystawach.

Na chwilę obecną posiadamy króliki kalifornijskie oraz króliki miniaturowe (gładkowłose, lewki, baranki).


A tak to u nas wygląda:

 

Odwiedziny

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.


Copyright © 2014 MarKal - Kopiowanie materiałów znajdujących się na tej stronie jest zabronione